В Ізмаїльському районі делегація з Одеської ОДА оглянула результати модернізації гідротехнічних об'єктів

Напередодні Ізмаїльський район відвідала делегація з представників Одеської обласної державної адміністрації, Держагентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, а також місцевих аграріїв і фермерів.
Про це інформує Ізмаїльська РДА.
Учасники робочого виїзду оглянули ключові об'єкти водогосподарської інфраструктури та обговорили перспективи розвитку зрошення в регіоні.
У складі делегації — заступник голови Одеської ОДА Андрій Фігель, директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин ОДА Єгор Чикшеєв, т.в.о. директора департаменту капітального будівництва ОДА Денис Байлук, перший заступник голови Держагентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Тарас Кот. На території Нагірнянського водосховища гостей зустріли голова Ізмаїльської райдержадміністрації Родіон Абашев, його заступниця Ірина Холостенко, Ренійський міський голова Ігор Плєхов та керівники місцевих сільськогосподарських підприємств.
Одним із важливих об’єктів, які відвідали учасники візиту, став магістральний канал Нагірнянської зрошувальної системи у Ренійській громаді, реконструкція якого нещодавно була завершена в рамках програми «Аграрна Одещина». Роботи охопили ділянку довжиною 2,6 км. Відновлено профіль каналу, укріплено укоси, вкладено поліетиленову мембрану та бетонне полотно для зменшення фільтраційних втрат. Замінили залізобетонні плити, герметизували стики та встановили нові труби замість застарілих конструкцій. До реконструкції ефективність роботи каналу становила лише 45%, після завершення робіт цей показник зріс до 90%.
Учасники робочої групи також оглянули Нагірнянську насосну станцію, де вже завершено модернізацію основного обладнання. Особливу увагу приділили дільниці НСП-4 Орловська, яка не працювала з 2012 року. Наразі відновлення цієї дільниці дає змогу поступово нарощувати площі поливу. Якщо у 2021 році тут зрошувалося лише 700 га, то до 2030 року планується повністю задіяти наявний потенціал — понад 1800 га.
Під час зустрічі фермери наголосили на потребі впровадження енергоефективних рішень, зокрема використання сонячних панелей або генераторів для зниження енергозалежності насосних станцій. Також порушувалося питання високих тарифів на електроенергію та транспортування води, які суттєво впливають на собівартість зрошення. Аграрії закликали до перегляду тарифної політики та посилення державної підтримки.
Завершальним етапом візиту стало ознайомлення з ходом робіт на каналі «Громадський», який забезпечує водообмін між Дунаєм та системою озер Саф’яни, Катлабух і Старонекрасівська заплава. У листопаді 2024 року завершено основний етап розчищення, загалом очищено 4,5 км каналу — понад 82 тисячі кубометрів намулу. Для завершення проєкту необхідно прочистити ще 640 метрів. Також проведено ремонт шлюзу: замінено затвори та встановлено нові ущільнювачі.
Усі роботи виконуються за участю Саф’янівської сільради, Ізмаїльського управління водного господарства, громадських організацій та аграріїв. Ці проєкти демонструють ефективну співпрацю держави, місцевої влади та громади задля сталого розвитку аграрного сектору та збереження природного балансу півдня Одещини.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром