В Ізмаїлі замовили ескізний проєкт для облаштування Алеї Слави

Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради 8 листопада уклало договір з місцевим приватним підприємством «Геоінформсервіс» на розробку ескізного проєкту для облаштування Алеї Слави в місті.
Про це пише Район.Ізмаїл з посиланням на сайт держзакупівель Prozorro.
Вартість підготовки ескізу складає 197,8 тисяч гривень. Робота має бути виконана до 29 листопада 2024 року.
У середині жовтня виконавчий комітет Ізмаїльської міськради затвердив рішення створити Алею Слави, присвячену пам'яті загиблих ізмаїльців, які віддали своє життя під час російсько-української війни. Архітекторка Олена Пашевська розробила предпроєктну пропозицію, яку також ухвалили даним рішенням.
Місце для Алеї обрали у північній частині площі Перемоги. Відповідальним за реалізацію проєкту призначили управління житлово-комунального господарства міськради.
За задумом, Алея Слави буде символічним простором для вшанування ізмаїльців, загиблих у боротьбі проти російської агресії. Проєкт передбачає центральну композицію зі стелою з написом «Слава Україні! Героям Слава!», вогниками, а також конструкції з фотографіями полеглих воїнів. Усе це покликане постійно нагадувати жителям і гостям міста про героїзм загиблих.
Основну конструкцію виготовлять із залізобетону, природного каменю та металу, стійкого до погодних умов. Доріжки на Алеї планують облаштувати плиткою, а газон забезпечать системою автоматичного поливу. Також будуть встановлені флагштоки з державним прапором України та прапором Ізмаїла.
Місце для Алеї обирали шляхом громадського онлайн-голосування, яке проходило в липні 2024 року. Після обговорення трьох варіантів, більшість голосів отримала площа Перемоги.
Додамо, що ряд міст і громад України перед створенням Алеї Слави оголошували відкриті конкурси ескізів, в яких могли взяти участь всі бажаючі. Наприклад, так зробили у Рені Ізмаїльського району, де у вересні 2023 року за ініціативи комунального закладу «Центр культури та дозвілля» оголосили відповідний конкурс. Його підсумки підбили у грудні. У конкурсі взяли участь не лише художники, скульптори, дизайнери та графіки, а й усі охочі, хто мав творче бачення, як має виглядате місце гідного вшанування пам'яті полеглих Героїв. Залучали громадськість до створення ескізів Алеї Слави також у Сумах, у Маяківській громаді та інших містах та населених пунктах.
А у Миколаєві Алею Слави у центрі міста взагалі зробили коштом родин загиблих військових, за підтримки волонтерів. Біля зруйнованої будівлі Миколаївської ОВА встановили банери з портретами близько 600 загиблих Героїв. Відкриття відбулося цьогоріч, 1 жовтня, до Дня захисників та захисниць України.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром