В ізмаїльському виші відбулась виставка художника «з народу» Михайла Пейкова

10 Липня 2024, 16:16
Михайло Пейков. Фото: ІДГУ 104
Михайло Пейков. Фото: ІДГУ

В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті (ІДГУ) відбулася захоплююча подія, яка привернула увагу як студентів, так і викладачів – виставка члена НСХУ, художника «з народу» Михайла Пейкова

Про це інформує пресслужба вишу.

Виставка була організована за ініціативи ректора ІДГУ Ярослава Кічука для університетської громади та спеціально для студентів спеціальності «Середня освіта. Образотворче мистецтво», ставши важливою частиною навчального процесу та надихнувши багатьох на нові творчі звершення.

Талановитий художник Михайло Петрович Пейков працює у різних техніках і жанрах образотворчого мистецтва. Його роботи відображають глибокий емоційний світ і надають глядачам можливість зануритися в багатогранні аспекти людської душі. Займаючись мистецтвом понад п’ятдесяти років, Михайло Пейков отримав визнання як в Україні, так і за її межами. Деякі свої виставки митець подарував відомим музеям і галереям.

Роботи, представлені на виставці в ІДГУ, – унікальні, виконані в техніці різьблення по дереву (барельєф). Кожна з них розповідає свою власну історію, відрізняється надзвичайною увагою до деталей, майстерністю виконання та глибиною змісту.

В експозиції виставки було представлено понад тридцять робіт, серед яких як нові, так і добре відомі твори митця. Тематика робіт охоплювала широкий спектр питань – від особистих переживань автора до соціальних та філософських роздумів.

Фантазія художника Михайла Петровича Пейкова безмежна, його барельєфи з дерева вражають. Як каже художник, його завжди захоплювало бажання не тільки бачити, а і відчувати зображення, адже приємний аромат деревини завжди його переслідує у творчому процесі. На виставці були представлені в цій техніці такі роботи: «Т. Шевченко», «Л. Українка», «І. Франко», «Я. Мудрий», «Б. Хмельницький», «Гості із Всесвіту», «Хрещення Київської Русі», «Фукусіма – трагедія ХХІ століття», «Поцілунок», «Акваторія амазонок», «Оксамит Подунав’я» та інші.

Студенти були в захваті від можливості побачити зразки мистецтва такого високого рівня та отримати цінні поради від майстра. Вони зазначали, що виставка не лише збагатила їх знаннями, але й надихнула на власні творчі експерименти. Завідувачка кафедри музичного та образотворчого мистецтв Жанна Сироткіна високо оцінила значення виставки для навчального процесу, підкреслюючи, що такі заходи сприяють розвитку художнього смаку, професійних навичок та фахових компетентностей майбутніх учителів образотворчого мистецтва. На думку завідувачки, особливої актуальності набуває ця подія в ракурсі відкриття нової спеціальності «023 Образотворче мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво, реставрація» («бакалавр»).

Сам художник у своєму виступі подякував організаторам за можливість представити свої роботи студентській молоді та поділився власним баченням мистецтва і його ролі в сучасному світі.

Виставка Михайла Пейкова стала яскравим прикладом того, як мистецтво може об’єднувати та надихати людей різного віку і професій. Вона залишила незабутні враження у відвідувачів та стала ще одним кроком у популяризації різьблення по дереву як важливого елементу культурної спадщини. Організатори сподіваються, що подібні заходи стануть традицією та надихатимуть нове покоління художників.

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024