У Суворовській громаді завдяки модернізації системи зршення отримали перші врожаї

10 Липня 2024, 16:00
Арбузи 126
Арбузи

У Суворовській громаді Ізмаїльського району Одещини члени організації водокористувачів завдяки зрошенню освоїли вирощування овочів та баштанних культур, і вже вдалося реалізувати перші врожаї.

Про це розповіли  у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної адміністрації. 

СФГ «Ратушненко М.І.», під керівництвом голови та співзасновника Миколи Ратушненка, спочатку зосереджувалося на вирощуванні зернових та технічних культур. Згодом фермерське господарство почало вирощувати насіння цибулі, петрушки, кропу, моркви та буряку.

«Зараз, як ніколи, держава потребує продовольчої безпеки. Тому СФГ «Ратушненко М.І.» почали вирощувати овочі та баштанні культури. Цього року на поливі вже виростили та продали врожай з трьох гектарів ранньої картоплі, а декілька днів тому закінчили збирання врожаю ріпаку зі 100 гектарів. Наразі триває збір врожаю з десяти гектарів ярої цибулі. На підході ще п’ять гектарів озимої цибулі та десять гектарів кавуна», – наголосили в ОВК «Вода життя».

Завдяки об’єднанню водокористувачів, як ОВК «Вода життя», фермери мають можливість впроваджувати сучасні технології зрошення, що сприяють збереженню водних ресурсів і підвищенню ефективності сільськогосподарської діяльності. В умовах посушливого клімату Бессарабії це є невіддільною складовою успіху та продовольчої безпеки регіону та країни.

У межах втілення реформи меліоративної системи у 2022 році на Одещині було створено першу ОВК та другу в Україні. Водокористувачі Суворовської зрошувальної системи Ізмаїльського району об’єдналися та утворили об’єднання «Вода життя». Це дало їм можливість у 2023 році залучити інвестиції (міжнародна грантова програма USAID – Агро) для подальшого відновлення меліоративної інфраструктури та збільшити площі зрошення до 10 тис. га.

Загалом в області планується створити 12 об'єднання водокористувачів (ОВК). Станом на сьогодні офіційно зареєстровано 8 ОВК, інші – в процесі створення.

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024