Санітарно-епідеміологічна ситуація в Ізмаїльському районі: аналіз за тиждень

19 Червня 2024, 10:49
Фотоілюстрація 116
Фотоілюстрація

За даними моніторингу Дунайського басейнового відділу Відокремленого підрозділу санітарної охорони територій та на видах транспорту Державної установи «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» в Ізмаїльському районі захворюваність на гострі кишкові інфекції, порівняно з попереднім тижнем знизилась в 1,6 разів.

Так, протягом з 8 по 13 червня зафіксовано 30 випадків проти 48, у тому числі серед дітей - знизилась в 2,1 рази (17 випадків проти 36 випадків), а серед дорослих - підвищення на 1 випадок рази (13 випадків проти 12).

Основну питому вагу у структурі захворюваності складали діти - 56,7%, а серед дітей найбільш ураженими були вікові групи 1-4 роки та 5-9 років (по 41%).

По територіальним громадам Ізмаїльського району зареєстровано ГКІ: в м.Ізмаїл - 17 випадків, у т.ч. 8 дітей, в Саф’янівській ТГ - 6 випадків, у т.ч 5 - у дітей, в Кілійській ТГ -3 випадки, всі у дітей, в Ренійській ТГ - 4 випадки, у т.ч. 1 у дитини.

За результатами проведеного епідрозслідування групової захворюваності на ГКІ норовірусної етіології серед населення м.Рені з 27 захворівшими та проведених лабораторних досліджень встановлено, що причиною групового захворювання стало грубе порушення протиепідемічного та санітарно-гігієнічного режиму в закладі громадського харчування, в якому захворіли приймали їжу, джерелом інфекції виявилися працівники кафе, у яких в біоматеріалі виділено норовірус.

Повітряно-крапельні інфекції. Зареєстровано 7 випадків кашлюка, що на рівні попереднього тижня. Випадки захворювань на кашлюк реєструвались в м.Ізмаїл - 6 випадків, з них 6 у дітей; Саф’янівська ТГ - 1 випадок у дорослого. Зареєстровано 19 випадків вітряної віспи, в т.ч. в м.Ізмаїл - 13 випадків, Саф’янівській ТГ - 2 випадки, Ренійській ТГ - 3 випадки, Кілійській ТГ - 1 випадок.

Зареєстровано 5 випадків скарлатини (Саф’янівська ТГ- 3 випадки, м.Ізмаїл - 2 випадки).
Випадки захворювань на кір, епідемічний паротит, дифтерію, краснуху не реєструвались.

У вогнищах інфекційних захворювань проводяться всі необхідні протиепідемічні заходи.

За даними моніторингу за минулий тиждень зареєстровано 15 укусів людей тваринами, що в 3 рази більше, ніж за попередній тиждень.

З початку року в Одеській області зареєстровано 88 лабораторно підтверджених випадків сказу серед тварин, з них 11 - в Ізмаїльському районі (дикі тварини: 3 лисиці, 8 шакалів).

З метою проведення соціально-гігієнічного моніторингу за станом питної води в районі за звітний тиждень було відібрано 34 проби питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники: м.Ізмаїл - 17 проб, м.Рені - 7 проб, м.Кілія - 5 проб, м.Вилкове - 5 проб та 34 проби на санітарно-хімічні показники: м.Ізмаїл - 17 проб, м.Рені - 7 проб, м.Кілія - 5 проб, м.Вилкове - 5 проб, з них не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» 1 проба питної води за каламутністю (госппитний водопровід м.Вилкове).

Відібрано та досліджено 3 проби води поверхневих водойм (р.Дунай - 1 категорії, м.Вилкове) на санітарно-мікробіологічні показники та 3 проби - на санітарно-хімічні показники; 7 проб води поверхневих водойм (р.Дунай - 1 категорії м.Кілія - 4 проби, м.Вилкове - 3 проби) на паразитологічні показники та 1 проба морської води на (с.Приморське, Жебриянівська бухта) на санітарно-хімічні та 1 проба на бактеріологічні показники, з них усі проби відповідають гігієнічним нормативам.

В м. Ізмаїл в порядку моніторингових спостережень, проводяться вимірювання потужності експозиційної дози (гамма-випромінювання) — 156 вимірів. За даними інструментальних випромінювань, радіаційний фон за звітний тиждень залишався на рівні багаторічних спостережень і не перевищував граничнодопустимих рівнів.

З 01 червня 2024 року розпочався посилений епіднагляд за холерою, який включає моніторинг циркуляції холерного вібріону на об’єктах довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів (відділень), станцій біологічної очистки) та обстеження хворих з розладами шлунково-кишкового тракту та холеру.

За звітний тиждень досліджено 10 проб із зовнішнього середовища, у тому числі морська вода - 1 проба, прісна вода - 7 проб, стічні води інфекційних стаціонарів (відділень) - 2 проби. За результатами дослідження холерні та холероподібні вібріони не виділені.

За епідпоказниками в вогнищах ГКІ відібрано та досліджено 5 проб питної води на мікробіологічні показники, з них не відповідають ДСанПіну 2.2.4.171.10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 2 проби (мережі госп-питних водопроводів в домашніх вогнищах в м.Рені та с.Багате Саф’янівської ОТГ); на санітарно-хімічні показники - 1 проба, яка не відповідає ДСанПіну 2.2.4.171.10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за вмістом нітратів, хлоридів та загальної жорсткості (домашнє вогнище с.Багате - приватна артсвердловина).
Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024