У Рені хочуть побудувати завод із виробництва зеленого водню

30 Травня 2024, 09:10
Зелений водень 480
Зелений водень

Київська компанія «Водень України» та лондонська AB5 Consulting отримали грант від Великобританії на реалізацію проєкту H2U з виробництва відновлюваного водню у Рені Ізмаїльського району Одеської області.

Про це повідомили у київській фірмі.

Крім будівництва заводу, проєкт також передбачає зведення сонячної та вітрової електростанцій для забезпечення підприємству надійного енергопостачання.

Грант на проєкт H2U надало Посольство Великої Британії у Києві в рамках конкурсу InnovateUkraine. Цей проєкт покликаний революціонізувати виробництво енергії в Україні шляхом використання відновлюваних джерел для виробництва «зеленого» водню – чистого та універсального енергоносія.

Згідно з проєктом, початкова електролізна потужність нового заводу становитиме 100 МВт. Він вироблятиме водень як для внутрішніх потреб, так і на експорт до країн ЄС. На першому етапі планується, що потужність виробництва складатиме 7-8 тис. тонн водню на рік, це 400-750 тонн щомісяця.

Витрати на виробництво 1 м3 водню становитимуть 1,5-2 л води та 4,5 кВт-год електроенергії. Крім основного продукту – водню, в результаті технологічного процесу будуть утворюватися супутні продукти – кисень та метанол. Їх також можна реалізувати та збільшити прибуток підприємства. Кисень використовують в будівництві, медицині, аграрній сфері.

Метанол як універсальний розчинник можна використати у різних сферах економіки. Поряд із підприємством запроєктоване будівництво сонячної та вітрової електростанцій потужністю 120 МВт і 80 МВт відповідно. Вони забезпечать надійне енергопостачання заводу, здатне протистояти зовнішнім перебоям. МЗС Великобританії профінансує 70% вартості комплексного техніко-економічного обґрунтування (ТЕО), решту покриє компанія «Водень України».

Розробкою цього документу займається британська компанія AB5 Consulting. Наявність ТЕО також створить можливість залучити зовнішні інвестиції для зведення заводу. Будівництво планують розпочати через 2 роки, після проведення всіх необхідних досліджень та розробки повного пакета документації.

Загальна сума інвестиції у завод, потужності ВДЕ та інфраструктуру для транспортування водню до ЄС становить орієнтовно 300-400 млн євро. Конкурентоспроможність З огляду на порівняно невисоку собівартість, український «зелений» водень може вже зараз конкурувати на європейському ринку, якщо ми говоримо про зріджений продукт для заправки автомобілів.

Так, собівартість водню на заводі в Рені становить 5 євро за кг, а за певних умов вона може бути знижена до 4,5 євро. Це у 2-3 рази нижче, аніж у ЄС.

Довідково.

ТОВ «Водень України» – провідна компанія зі штаб-квартирою в Києві, що впроваджує рішення у сфері відновлюваної енергетики на основі водню в Україні. Місія охоплює великомасштабне виробництво водню, створення наскрізного ланцюжка постачання та децентралізацію енергетичного портфелю країни.

AB5 Consulting – це підприємство, що базується в Лондоні, Великобританія. AB5 сприяє впровадженню інновацій, щоб допомогти іншим організаціям повністю розкрити свій потенціал. Серед клієнтів – енергетичні та високотехнологічні компанії, супутникові оператори та міжнародні організації. AB5 також розробляє власні проекти, зосереджуючись на інноваціях, Інтернеті речей та ШІ.

 

Коментар
09/09/2024 Понеділок
09.09.2024
08.09.2024