В Ізмаїлі суд наказав строком та штрафом чоловіка, який виробляв алкоголь та розсилав його поштою

Майже 30 тисяч літрів саморобного алкоголю підлягає знищенню відповідно до вироку Ізмаїльського міськрайонного суду на Одещині. Окрім цього, чоловік, який виготовив всю цю продукцію за місцем проживання належить виплатити на користь держави 85 тисяч штрафу.
Про це журналістка Район.Ізмаїл дізналася з матеріалів справи.
Чоловік потрапив у поле зору правоохоронців 25 серпня 2023 року, коли поштовими операторами «Нова пошта» та «Делівері» відправляв крупну партію алкоголю – 250 літрів коньяку та 950 літрів вина. Вже наступного дня до підприємця завітали з обшуком. За місцем проживання у уродженця села Оріхівка Болградського району знайшли 28 118 літрів спиртовмісної рідини, а саме: 492 літрів саморобного коньяку та 27 626 літрів вина, яка незаконно зберігалась ним з метою подальшого збуту.
Фахівці кваліфікували ці діяння за ч. 1 та 2 ст. 204 КК України, як незаконне виготовлення алкогольних напоїв, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв.
За результатом розгляду справи суд затверди угоду між прокурором та підозрюваним про визнання винуватості від 28 вересня 2023 року. Окрім грошового покарання, про яке ми вже згадували за ч.2 ст.204 фігуранта приговорили до позбавлення волі строком на 3 роки з конфіскацією не тільки алкоголю, але і сировини та знарядь виробництва. Відповідно до вимог ст. 75 КК України чоловіка звільнили від відбування покарання з іспитовим строком один рік.
При цьому чоловіку вдалося повернути своє майно, вилучене під час обшуку, а саме - ємності для продукції- 20 тридцятилітрових каністр та 27 бочок ємністю до 6 тисяч літрів, а також чотири мотори для переекачування рідин.
Нагадаємо, 18 серпня 2023 року Президент підписав проєкт закону №5762 про спрощення виробництва дистилятів в Україні. Він вступив у дію через три місяці пілся підписання. «Закон легалізує малих підприємців, які виробляють та продають крафтові спиртні напої та спиртові дистиляти, та допоможе їхньому розвитку. Це створення додаткових можливостей для перероблення сільськогосподарської продукції», – коментував тоді цю подію Тарас Висоцький, перший заступник Мінагрополітики.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром